09 stycznia 2020

YSL LIBRE - ZAPACH WOLNOŚCI NIEZALEŻNOŚCI


„Wolność to znak rozpoznawczy marki Yves Saint Laurent. Jest opowieścią o kobiecej sile.” To słowa twórcy jednej z najbardziej luksusowych marek na świecie, legendarnego francuskiego projektanta mody Yves Saint Laurenta. Do grona wizjonerów trafił ostatecznie w 1966 roku, gdy zatarł granice między płciami, przedstawiając pierwszy damski smoking. Libre, nowy zapach z pracowni Yves Saint Laurent Beauté, jest ucieleśnieniem słynnego damskiego tuxedo Le smoking i jego postępowego przesłania. 
Flakon Libre jest przepiękny, złote elementy, w tym logo YSL nadają całości luksusowego wymiaru i świetnie stapiają się z tym, co możemy znaleźć w środku. Jeżeli miałabym nadać jakiś kolor temu zapachowi, to właśnie byłby to złoty.
Libre otula ciało niczym miękki, ciepły sweter. Pachnie dla mnie wspomnieniem lata, promieniami złotego słońcaw których czujesz się atrakcyjna i pełna kobiecej siły.- rozgrzanym piaskiem, zmysłową wanilią i ochładzającym podmuchem relaksującej lawendy.Gdzieś z tyły głowy pojawia się myśl, że woń Libre Yves Saint Laurent brzmi jakoś znajomo i gdzieś już coś podobnego było… szczególnie możemy odnieść takie wrażenie zaraz po aplikacji perfum. Początek jest słodki i nasuwa skojarzenia z popularnymi słodkimi zapachami, których mamy już przesyt w perfumeriach. Jednak początkowa słodycz już po kilkunastu minutach znacznie łagodnieje, ustępując miejsca mieszance eleganckiej kobiecości.
I nie cukier, lecz białe kwiaty wychodzą na prowadzenie – upajający jaśmin i kwiat pomarańczy stapia się z subtelną lawendą. Jest też wanilia, która dosładza pięknie całość. W Libre Yves Saint Laurent bardzo podoba mi się ten balans pomiędzy wyrafinowaną słodyczą wanilii, a chłodnymi muśnięciami lawendy. Są eleganckie i wibrujące, z godziny na godzinę pokazuje zapach pokazuje nieco inne oblicze, jest wielopoziomowy. Libre to perfumy z klasą, ale uszytą na miarę wymagającego odbiorcy, podobnie jak YSL Black Opium. Przepiękna i bardzo ciekawa kompozycja na sezon zimowy. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję że odwiedzacie moją stronę. Nie zapomnijcie zostawić w komentarzu linka do swojego bloga abym mogła Was odwiedzić. Miłego dnia!

Thanks for your visit on my blog. Don't forget to leave your link so I can check out yours blog too! Have a great day!