02 października 2020

ESCENTRIC MOLECULES MOLECULE 01 - UNIKALNY ZAPACH DLA NIEJ I DLA NIEGO

Kilka lat temu, Geza Schoen wypuścił na rynek Molecule 01 - intrygujące perfumy, składające się z pojedynczej molekuły o niezwykłym działaniu. Miała ona posiadać zdolność zmiany swojego aromatu w zależności od "nosiciela" i roztaczać nieuchwytną, zmysłową aurę, kusząc otoczenie działaniem podobnym do feromonów. Dziś przychodzę do Was z recenzją tego niezwykłego zapachu. 

Niezwykła molekuła zapachu to tak zwane Iso E Super, pojedynczy składnik który w perfumach bywa używany jako odpowiednich nut drzewnych. W przemyśle zapachowym, nie jest on więc niczym nowym. Nowością jest za to wypuszczenie na rynek perfum opierającym się jedynie na owym składniku. Escentric Molecules Molecule 01 kusi ideą zapachu opartego w całości na jednym chemicznym komponencie, który ma wydobyć z naszej skóry zmysłowe, unikalne akordy.


Wnętrze flakonu pachnie skłodkawo, sucho i drzewnie. Początek jest trochę dziwny, papierowo, kartonowy, trzeba więc poczekać aż zapach ułoży się na skórze i dopiero wtedy delektować się właściwym aromatem. A ten jest dość przyjemny, zawieść się jednak mogą Ci, którzy oczekują typowych perfum. Molekuły są delikatne, dyskretne, niemal przeźroczyste, trochę tak jakbyśmy aplikowali na skórę same nuty bazowe jakiejś kompozycji. Może to właśnie dlatego niektórzy nie czują ich na sobie prawie wcale. Z resztą opinie na ich temat są bardzo różne - jedni rejestrują zapach kartonu, inni sandałowca, jeszcze innym Molecule 01 pachnie czymś zupełnie innym... Z jednej strony, dziwi mnie ta rozbieżność, z drugiej ją rozumiem - jeszcze wczoraj molekuły pachniały na mnie drewnem, a dziś są bardziej szorstkie i papierowe. Wszystko zależy od naszej skóry, stopnia jej nawilżenia, naszego nastroju oraz pory dnia.


Zapach tej unikalnej wody toaletowej da jej wrażenie przyciągającego blasku, wyjątkowo silnie działającego na otoczenie. Sam projektant perfum Geza Schoen skomentował, że Escentric Molecules Molecule 01 daje wręcz efekt feromonów. Mnie on bardzo odpowiada. Jeden z zapachów, który już zawsze będzie w mojej kolekcji. Często z chęcią do niego wracam i pasuje w każdy dzień kiedy nie wiem na jaki zapach mamy nastrój  - bo zawsze pachnie nieco inaczej i się zmienia. U mnie jest zazwyczaj bardzo świeży, czysty, wręcz ciężko to opisać... na pewno wyczuwalny i dużo osób zwraca na niego uwagę bo nigdy nie spotkało się jeszcze z takim zapachem. Lubię go też używać również jako bazy pod inne zapachy, świetny do tworzenia własnych kompozycji. 

Obecnie zapach możecie kupić w cenie promocyjnej na notino.pl Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję że odwiedzacie moją stronę. Nie zapomnijcie zostawić w komentarzu linka do swojego bloga abym mogła Was odwiedzić. Miłego dnia!

Thanks for your visit on my blog. Don't forget to leave your link so I can check out yours blog too! Have a great day!